Demony … dla każdegoDemonologia

Leksykon Demonówfairies [wróżki]


Istoty, które zajmują środkowe królestwo między Ziemią a niebem. Wróżki mają magiczne moce i czasami są kojarzone z DEMONami i UPADŁYMI ANIOŁAMI. W tradycji są one zdolne do czarowania i opętania, wymagając EGZORCYZMU. Wróżka wywodzi się od łacińskiego słowa fata, czyli "los" i wyewoluowała z faerie, stanu zaklęcia. Według tradycji, same wróżki nie lubią tego słowa; wolą być wzywane z większym szacunkiem imionami takimi jak "Dobrzy sąsiedzi", "Szlachta", "Lud Pokoju", "Obcy", "Sami", "Zrozumiały (Błogosławiony) Sąd" i inne terminy. Wróżki są często nazywane "Małymi Ludźmi". W średniowieczu bajki opisywały czasem kobiety, które posiadały magiczne moce.

Wróżkowe początki

Wierzenia w bajki są uniwersalne i starożytne, a ich pochodzenie można tłumaczyć na wiele różnych sposobów. Celtycka baśniowa wiedza jest szczególnie mocna i pochłonięta elementami chrześcijańskimi. W irlandzkiej tradycji wróżki pochodzą od Tuatha de Danaan, wczesnych mieszkańców Irlandii. Kiedy Mil najechali, Tuatha de Danaan użyli nadprzyrodzonych mocy, aby stać się niewidzialnymi i wycofać się na wzgórza. Z nich powstali bogowie, półbogowie, bohaterowie i wróżki. Inne wyjaśnienia pochodzenia wróżek są następujące:

•  Dusze nieochrzczonych i pogańskich zmarłych, uwięzione między niebem a ziemią
•  Strażnicy zmarłych, żyjący w innym świecie, który istnieje pomiędzy żywymi a umarłymi. Mają moc zabierania ludzi, a kiedy to robią, ci ludzie umierają
•  Duchy przodków
•  Upadli aniołowie wyrzuceni z nieba wraz z LUCYFEREM, skazani przez Boga na żywioły ziemi, gdzie działają jako demony
•  Duchy natury, które są przywiązane do określonych miejsc lub do czterech żywiołów, na przykład sylfów powietrza, gnomów ziemi, undynów wody i salamandrów ognia
•  Nadprzyrodzone stworzenia, które są zmiennokształtnymi potworami lub pół-ludźmi, pół-potworami
•  Małe istoty ludzkie, prymitywne rasy, takie jak Tuatha de Danaan, które ukrywały się, aby przetrwać W ostatnich czasach wróżki porównywano do istot pozaziemskich.

Opisy i charakterystyka

Wróżki zwykle są niewidzialne, z wyjątkiem tych, które mają jasnowidzenie. Najlepiej widać je o zmierzchu. W tradycji nie lubią być widziane przez ludzi i często karzą osoby, które je przypadkowo zobaczą, w tym oślepiają. Jeśli zdecydują się być widzialni, wróżki mogą obdarzyć śmiertelników darem jasnowidzenia (i uzdrawiania). Opisy wróżek obejmują szeroki zakres, od malutkich światełek po skrzydlate stworzenia i najczęściej małych ludzi. Zwykle są albo brzydkie, a nawet potworne, albo piękne. Są zmiennokształtnymi, którzy mogą przybierać dowolną formę, szczególnie po to, by oszukiwać lub manipulować ludźmi. W Irlandii wróżki przybierają postać czarnych ptaków, zwłaszcza wron; we francuskiej baśniowej tradycji czasami są to sroki. Czarne ptaki, podobnie jak czarne zwierzęta, kojarzą się z demonami i DIABŁEM. Niektóre wróżki są samotnikami, jak krasnoludki, podczas gdy inne żyją w rasach i narodach. Ich domy często znajdują się w ziemi i są dostępne przez kopce, jaskinie, nory i dziury w ziemi oraz pod stosami kamieni i skał. Zakłócanie tych miejsc przynosi pecha, a wróżki zemszczą się na ludziach, którzy to robią, powodując nieszczęście, choroby, a nawet śmierć. Kraina Wróżek, zwana również Elflami, ma cechy krainy zmarłych. Czas się zmienia, tak że dzień w życiu człowieka może rozciągnąć się na lata w baśniowej krainie. Nie ma dnia ani nocy poza wiecznym zmierzchem. W legendach i tradycji istnieje przemieszanie duchów zmarłych i życia pozagrobowego z wróżkami i Krainą Wróżek. Opisy europejskich wróżek zostały zebrane z przekazu ustnego. Robert Kirk, szkocki pastor episkopalny, który był jasnowidzem, odwiedził Krainę Baśni i napisał relację The Secret Commonwealth w latach 1691-92, która nadal jest jedną z najważniejszych istniejących relacji pierwszoosobowych. Główne kompendium wiedzy o baśniach zostało napisane przez W.Y. Evans-Wentza na początku XX wieku, The Fairy Faith in Celtic Countries (1911).

Wróżki żyją podobnie jak ludzie, pracując i utrzymując rodziny oraz bawiąc się jedzeniem, piciem, muzyką i tańcem. Podróżują w fizycznym świecie ścieżkami, ścieżkami i szczurami, które, podobnie jak ich domy, nigdy nie mogą być niepokojone ani zniszczone przez ludzi. Niektórzy z nich lubią maszerować w procesjach nocą, a zwłaszcza w dni "przekroju" pór roku. Jeśli ktoś zbuduje dom na wróżkowej ścieżce, wróżki przejdą przez niego, a mieszkańcy zachorują, ich plony przepadną, a ich zwierzęta umrą. Wróżki działają jak poltergeisty, otwierając zamknięte okna i drzwi i wywołując niepokój, podobnie jak nawiedzające duchy. Wróżki są podobne do demonów, ponieważ wiele z nich nie dba o ludzi, a czasami celowo ogłupiają i atakują ludzi. Silny element trickstera przewija się przez baśniową wiedzę. Lubią sprowadzać podróżnych na manowce. Chodzą na stypy i pogrzeby ludzi i jedzą jedzenie bankietowe, psując je ludziom. Wróżki porywają ludzi do swoich siedzib, zwłaszcza piękne kobiety, które biorą za żony. W Krainie Czarów osoba, która je jedzenie, pozostaje uwięziona w zaświatach. Być "zabranym" przez wróżki oznacza udać się do innego świata, także do krainy umarłych. Jeśli uprowadzenie jest tymczasowe, osoba choruje, a następnie wraca do zdrowia; jeśli jest trwała, osoba umiera i pozostaje w innym świecie. Jedzenie baśniowego jedzenia jest tabu, ponieważ zmieni ciało i uniemożliwi powrót do świata żywych. Nie wszystkie wróżki są wrogo nastawione lub są oszustami. Niektórzy są mili i pomocni dla ludzi, choć na określonych warunkach. Na przykład ciasteczka domowe pomogą w pracach domowych, o ile mieszkańcy okażą szacunek; pomiń dla nich mleko, śmietanę i jedzenie; i nie są bałaganiarskie. Gdy jedzenie zostanie opuszczone? W przypadku wróżek nie wolno jej jeść ani przez człowieka, ani przez zwierzę, ponieważ wróżki pobierają esencję z pożywienia i nie nadaje się już do spożycia przez innych. Jeśli jedzenie spadnie na podłogę, wróżki twierdzą, że je jedzą i muszi zostać im podane. Wróżki mają główną słabość: ŻELAZO, które odpycha je i osłabia ich nadprzyrodzone moce. AMULETY wykonane z żelaza trzymają wróżki z daleka.

Zaczarowanie i czary

Podobnie jak czarownice, wróżki mają magiczną zdolność oczarowywania ludzi i zwierząt oraz niszczenia upraw i zdrowia. W tradycji irlandzkiej Tuatha de Danaan zemściła się na Mil, niszcząc uprawy pszenicy i psując mleko. Kiedy elementy chrześcijańskie weszły do baśni, zwyczajem stało się maczanie kciuka w świeżym mleku i robienie znaku krzyża, aby odpędzić wróżki. Jeśli ktoś obraża lub nie podoba się wróżkom, mają moc przekształcenia go w bestię, kamień lub coś innego w naturze. Zaczarowani i opętani przez wróżki ludzie i zwierzęta, które zachowują się dziwnie, chorują, wpadają w trans, a nawet napady, nazywani są "wróżkami" i "strzałami do elfów". Ten ostatni termin odnosi się do niewidzialnych strzał wystrzeliwanych w ludzi i zwierzęta. Wróżki uczą czarownice ich magicznej wiedzy i rzucania zaklęć.

Podmieńcy

Wróżki są dobrze znane z kradzieży ludzkich dzieci i zastępowania ich własnymi brzydkimi dziećmi. Branie ma miejsce w nocy, gdy dziecko śpi lub drzemie bez opieki. Evans-Wentz podaje jako przykład następującą cytowaną relację ustną z Francji o kobiecie i jej trójce dzieci:

Kiedy urodziła swoje pierwsze dziecko, bardzo silnego i bardzo ładnego chłopca, pewnego ranka zauważyła, że został przemieniony w nocy; nie było już pięknego dziecka, które kładła wieczorem do łóżka; zamiast tego było ohydne niemowlę, bardzo zdeformowane, garbate, krzywe i czarnego koloru. Biedna kobieta wiedziała, że fee [wróżka] zmieniła jej dziecko. To zmienione niemowlę nadal żyje, a dziś ma około siedemdziesięciu lat. Ma wszystkie możliwe wady; i wiele razy próbowało zabić swoją matkę. Jest prawdziwym demonem; przepowiada przyszłość i ma w zwyczaju biegać nocą za granicę. Nazywają go "Małym Corriganem" [rodzaj wróżki] i wszyscy przed nim uciekają. Będąc teraz biednym i chorym, musi żebrać, a ludzie dają mu jałmużnę, ponieważ bardzo się go boją. Jego pseudonim to Olier. Kobieta miała dwoje innych dzieci, o których również mówiono, że są normalne po urodzeniu, ale zostały skradzione przez wróżki i również stały się "demonicznymi" garbusami. Następnie mądra kobieta poradziła jej, aby włożyła do kołyski gałązkę bukszpanu pobłogosławionego przez księdza, a wróżki zostałyby odstraszone. Zrobiła to dla swojego czwartego dziecka i nie zostało to naruszone. Idea odmieńców mogła wyjaśniać problemy u niemowląt, które nie były widoczne przy urodzeniu, ale rozwinęły się później, a nawet "śmierć łóżeczkowa" lub zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Niemowlęta dotknięte chorobą nie były nie do poznania ani zupełnie inne, ale zostały zmienione na gorsze w zauważalny sposób.

Opętanie i egzorcyzm

Odmieńcy wynikają z opętania: Istota kradnie duszę podczas snu. Uzurpatorzy byli więc "opętani przez wróżki". Jak pokazuje poprzednia relacja, uzurpator miał cechy "demoniczne", podobnie jak osoba opętana przez demona: zmienioną osobowość, złe skłonności i czyny, nadprzyrodzone zdolności (proroctwo) i zmieniony wygląd fizyczny. Garbus jest nawet nazywany "prawdziwym demonem". W przypadku podmieńców posiadanie było zwykle trwałe. Środki zaradcze egzorcyzmów istnieją w baśniowej wiedzy; ich skuteczność prawdopodobnie zależała od charakteru problemu dotykającego niemowlę. Jednym ze środków zaradczych we francuskiej tradycji było na przykład pozostawienie uzurpatora na zewnątrz. Wróżki usłyszą, jak płacze, i zabiorą je z powrotem, pozostawiając prawdziwe dziecko na należnym mu miejscu. Wróżki były dobrze znane z zaklinania mleka, a egzorcyzmy z mleka były kiedyś powszechne w praktykach folklorystycznych. Naczynie do przechowywania mleka zostało egzorcyzmowane i pobłogosławione, podobnie jak mleko do niego wlane. Demony i wróżki posiadały mleko; czasami dokonywano niewielkiego lub żadnego rozróżnienia między jednym a drugim. Biografia irlandzkiego patrona Columby, który żył w VI wieku, opowiada o egzorcyzmach tego świętego z mleka. Vita Columbae została napisana przez Adamnana, opata Iony. Pewnego dnia młodzieniec imieniem Columban dokonał dojenia i zabrał wiadro do św. Kolumby na egzorcyzmy. Święty uczynił w powietrzu znak krzyża, ale wieczko odleciało i większość mleka się rozlała. Kolumba powiedział: "Dzisiaj niedbale wykonałeś swoją pracę; albowiem nie wyrzuciłeś demona, który czaił się na dnie pustego wiadra, kreśląc na nim przed wlaniem mleka znak krzyża Pańskiego; a teraz nie wytrwała, widzisz, cnota znaku, szybko uciekł w przerażeniu, podczas gdy w tym samym czasie całe naczynie zostało gwałtownie wstrząśnięte, a mleko rozlane". Columba następnie nakazał zanieść do połowy pełne wiadro na egzorcyzmy. Kiedy go pobłogosławił, wiadro w cudowny sposób napełniło się mlekiem. Jeden ze starych zwyczajów ludowych w Bretanii we Francji nakazywał palenie zielonych gałęzi podczas przesilenia letniego. Domowe zwierzęta gospodarskie przepuszczano przez dym, który wypędzał wszystkie złe duchy i wróżki oraz chronił je przed czarami i opętaniem. W przypadku krów szczególnie gwarantował obfitą podaż mleka.

Wróżki we współczesnej tradycji

Od czasów wiktoriańskich wróżki były coraz bardziej pozbawiane potężnych mocy i trywializowane jako małe istoty ze skrzydłami lub kobiece postacie przypominające baletnice z różdżkami. Fikcyjny Dzwoneczek, stworzony przez szkockiego powieściopisarza J.M. Barrie na przełomie XIX i XX wieku jako część opowieści o Piotrusiu Panu, również przyczynił się do degradacji wróżek do nieistotnych, małych stworzeń. Ciągły portret wróżek w popularnych mediach przedstawia urocze, magiczne małe istoty bez demonicznych skojarzeń. Wśród małych dzieci wciąż popularna jest "wróżka zębuszka", która zostawia pieniądze w zamian za zęby pozostawione pod poduszką.fallen angels [upadłe anioły]


Anioły, które tracą Bożą łaskę i zostają ukarane wygnaniem z nieba, stają się DEMONami. Trzy wersje księgi Henocha kojarzą upadłe anioły ze CZUWAJĄCYMI, 200 aniołami, którzy zstępują z nieba, aby współżyć z kobietami i zepsuć ludzkość, i są surowo karani przez Boga. Henoch mówi o czterech stopniach upadłych aniołów:

1. SZATAN, książę upadłych. Satanael był kiedyś wysokim aniołem, który myślał, że może być większy od Boga i dlatego został wyrzucony z nieba drugiego dnia stworzenia. Jest uwięziony w piątym niebie.
2. Obserwatorzy, którzy również są uwięzieni w piątym niebie, przygnębieni i milczący.
3. Odstępczy aniołowie, wyznawcy Satanaela, którzy spiskowali z nim i odwrócili się od przykazań Bożych. Zostają uwięzieni w drugim niebie, miejscu "ciemności większej niż ziemska ciemność". Tam wiszą pod strażą, czekając na "niezmierzony sąd". Upadłe anioły mają ciemny wygląd i nieustannie płaczą. Proszą Henocha, aby się za nich modlił.
4. Anioły - być może niektórzy z Obserwatorów - którzy są skazani na więzienie "pod ziemią".

W chrześcijaństwie LUCYFER jest aroganckim, dumnym aniołem wyrzuconym z nieba, krótko wspominanym u Izajasza jako "Syn Poranka" lub "Gwiazda Poranna". Razem z nim upadła jedna trzecia niebiańskiego zastępu - według tradycji 133 306 668 aniołów. Upadali przez dziewięć dni. Teologowie zakładają, że upadła część każdego z dziewięciu porządków aniołów; niektórzy mówili, że upadli tworzą dziesiąty rząd. Upadłe anioły stają się demonami, które starają się zrujnować ludzkie dusze, co potwierdza wpływowy teolog św. Tomasz z Akwinu. Lucyfer później został utożsamiony z SZATANEM.fallen stars [spadające gwiazdy]


DEMONY, które nie mają miejsca na odpoczynek i spadają z nieba. W Testamencie Salomona demon ORNIAS wyjaśnia Salomonowi, że demony mają zdolność wznoszenia się do nieba, aby podsłuchiwać Boga i poznać Jego plany. Ale ponieważ nie mają gdzie odpocząć, wyczerpują się i spadają na Ziemię jak błyskawice, paląc pola i miasta. Ludzie myślą, że są spadającymi gwiazdami. Historyczne tradycje ludowe utrzymują, że spadające gwiazdy to dusze tych, którzy właśnie umarli lub schodzą na Ziemię, aby się odrodzić.familiar [chowaniec]


Duch, który utrzymuje regularny kontakt z osobą, czasami działając w służbie lub opiece lub udzielając informacji i instrukcji. Termin familiar pochodzi od łacińskiego słowa familiaris, które oznacza "domownik lub domownik". Chowańce mogą być z natury dobre lub złe i różnią się znacznie pod względem inteligencji i mocy. Przybierają wiele kształtów, takich jak żywiołaki, zwierzęta, ptaki i owady, a nawet miłośnicy duchów. Przyjęte kształty odzwierciedlają naturę ducha, który może być skłonny do oszustwa. Osobiste chowańce czasami przywiązują się do rodziny i służą pokoleniom. Mogą opętać ludzi i zwierzęta oraz działać niezależnie od ludzi, z którymi są związani. Chowańce są przywoływane za pomocą magicznego rytuału, dane, mianowane, wymieniane, kupowane i sprzedawane lub pojawiają się z własnej woli. Mogą być przechowywane w butelkach i pierścieniach. Były częścią tradycji szamańskich i czarodziejskich na całym świecie.

Wczesne wierzenia na temat chowańców

Grecy i Rzymianie wierzyli w chowańce zwane DAIMONE, które zajmowały domy, budynki i inne miejsca i przywiązywały się do ludzi. Takie duchy udzielały rad i wskazówek, wykonywały zadania, działały jako sługi i pełniły służbę strażniczą. Sokrates powiedział, że demony szeptały mu do ucha, aby ostrzec go przed niebezpieczeństwem i nieszczęściem. Mówiono, że Plotyn miał również chowańca, który pojawiał się, gdy był wezwany i był mu posłuszny, i przewyższał duchy niższej rangi, takie jak genii, strażnicy miejsc. Inne wczesne wierzenia o familijkach przenikają do tradycji WRÓŻKÓW, elfów, ciasteczek, gnomów i trolli. Duchy, które pracują w kopalniach i strzegą ukrytych skarbów, są czasami nazywane chowańcami. DŻIN wezwany przez króla SALOMONA do budowy Świątyni Jerozolimskiej można porównać do chowańców.

Chowańce w magii i czarach

Chowańce można wyczarować magicznie do różnych celów. W tradycji ezoterycznej są stałymi sługami magów, czarodziejów, rzucających zaklęcia i uzdrowicieli. Niskie chowańce to przedmioty nieożywione, takie jak magiczne księgi, które pojawiają się w tajemniczy sposób. Angielski mag John Dee zdobył kryształ wróżbiarski zamieszkany przez chowańca ducha, którego on i jego asystent Edward Kelley używali do komunikowania się z aniołami i duchami. Wysokie chowańce przybierają kształty roślinne, zwierzęce i ludzkie. Niektórzy chowańce przybierają taki kształt, jaki jest potrzebny do ich celów. Dee miała innego chowańca, Madimi, który pojawiał się jako młoda dziewczyna lub dorosła. Pojawiała się nawet naga, gdy miała do czynienia z kwestiami seksualnymi. Zgodnie z tradycją, chowańce mogą być magicznie zamknięte w butelkach, pierścionkach i kamieniach, a czasami sprzedawane jako ZAWIESZKI, aby odnieść sukces w hazardzie, miłości i biznesie. W tradycji czarnoksięstwa chowańce są nisko postawionymi DEMONami lub IMP-ami, dawanymi przez DIABŁA tym, którzy zobowiążą się do PAKTU z nim. Albo czarownice odziedziczyły chowańce po innych czarownicach. Łowcy czarownic mówili, że demoniczne chowańce służą czarownicom na wszystkie sposoby, nawet seksualnie. Wykonywali zaklęcia i czary. Wierzono, że większość chowańców wiedźm ma postać zwierzęcą; niektóre były alkoholami trzymanymi w butelkach. Mówiono, że nawet Wróżki są chowańcami Czarownica może mieć wielu fchowańców. Ulubionymi formami były koty, zwłaszcza czarne. Strach, że wszystkie koty są chowańcami czarownic, doprowadził do masakr kotów w Europie. Łowca czarownic Pierre de Lancre powiedział, że najwyższe rangą czarownice mają chowańce w kształcie rogatych żab, które siedzą na ich lewym ramieniu i są niewidoczne dla wszystkich poza innymi czarownicami. Niektóre czarownice miały chowańce w ludzkiej postaci. Innymi pospolitymi chowańcami czarownic były psy, ropuchy, myszy, fretki, łasice, ptaki, osy, pszczoły, ćmy, jeże, króliki i zwierzęta gospodarskie, a także potworne hybrydy. Na przykład oskarżona angielska wiedźma Elizabeth Clark (XVII wiek) przyznała się do posiadania pięciu chowańców, w tym Vinegar Toma, stworzenia, które wyglądało jak chart z głową wołu i mogło zmienić się w dziecko bez głowy. Wszystkie chowańce miały podobno groteskowe imiona, które zdradzały ich prawdziwą demoniczną tożsamość. Elizabeth Francis, oskarżona czarownica w procesach w Chelmsford w Anglii, w 1556 r., miała kota z białymi plamami imieniem Sathan. Inne imiona zarejestrowane podczas procesów czarownic to Verd-Joli, Verdelet, Ilemanzar, Greedigut, Jezebel, Abrahel, Grissell, Martinet, Blackman i Pyewackett. Czarownice, które zostały aresztowane i uwięzione, były obserwowane potajemnie, aby zobaczyć, czy ich chowańce przyszli im z pomocą. Nawet mucha, mrówka czy karaluch, który leciał w stronę wiedźmy, nazywano chowańcem. Strażnicy musieli uważnie obserwować, czy chowańcy - uważani za zabójców wysłanych przez diabła - nie zabili oskarżonej wiedźmy, zanim mogła zostać osądzona. Mówiono, że czarownice bardzo opiekują się swoimi chowańcami, ssąc ich własną KREW poprzez "znaki wiedźmy", małe sutki, przebarwienia i pręgi na ich ciałach. Posiadanie chowańca wystarczyło, by skazać czarownicę na śmierć. W Anglii ustawa o czarach z 1604 r. uczyniła przestępstwem "konsultowanie, zawieranie przymierza, zabawianie, zatrudnianie, karmienie lub nagradzanie złego i niegodziwego ducha w jakimkolwiek zamiarze lub celu". W przeciwieństwie do fchowańców z procesów czarownic, literacki MEFISTOFELES jest eleganckim chowańcem, zwykle przybierający postać wysokiego mężczyzny w czerni, który towarzyszy swojej ofierze, FAUSTowi, aby podważyć jego duszę. Faustowi towarzyszył również znajomy czarny pies. Wiele współczesnych czarownic, wiccan i pogan ma magicznych pomocników chowańców. Wiele z nich to zwierzęta (często koty), których psychiczne dostrojenie czyni je idealnymi partnerami w magii. Niektóre czarownice zamieniają zwierzęta domowe w chowańce, a inne wysyłają "wezwania" na płaszczyznach psychicznych, aby przyciągnąć właściwe zwierzę. Inni tworzą chowańce z astralnych form myślowych. Znajomi uczestniczą w rytuałach i chronią przed negatywnymi duchami. Są wrażliwi na wibracje psychiczne i moc i są mile widzianymi partnerami w magicznym kręgu do podnoszenia mocy, rzucania zaklęć, wróżbiarstwa, kontaktu z duchami i innych magicznych prac. Służą również jako radar psychiczny, reagując wyraźnie na obecność jakiejkolwiek negatywnej lub złej energii, czy to niewidzialnej siły, czy osoby, która para się niewłaściwym rodzajem magii. Wiedźmy zapewniają chowańcom ochronę psychiczną.

Chowańce seksualne

Duchy cieszą się ludzkim stosunkiem seksualnym, albo czerpiąc energię od zaangażowanych w nie ludzi, albo przyjmując lub posiadając ludzką formę w celu bezpośredniego uczestniczenia w seksie. W zależności od natury chowańca, cieszy się wyższą duchową naturą seksu lub jego pożądliwą fizyczną naturą. Chowaniec może próbować wpłynąć na spotkanie seksualne, przedłużając je tak długo, jak to możliwe. Zwykle naciska na osobę lub leży obok niej. Osoba odczuwa seksualne spotkanie z chowańcem, jako intensywne fale fizycznej przyjemności. Chowańce mogą angażować się w seks poprzez posiadanie ciała osoby i generowanie wewnętrznych doznań przyjemności, poprzez opętanie ludzkiego kochanka danej osoby do manipulowania jego rękami i ciałem oraz poprzez wywoływanie snów erotycznych. Niskie, demoniczne typy duchowych spotkań seksualnych są z INCUBUS (męski demon) lub SUCCUBUS (żeński demon). Podczas histerii czarownic mówiono, że czarownice kopulują z kochankami demonów, a demony udające uwodzicielskich ludzi atakowały nocą śpiących ludzi i gwałciły ich.

Problemy z chowańcami

Częsty kontakt z chowańcami może skutkować koszmarami sennymi, obrażeniami fizycznymi spowodowanymi przez chowańca, a także OPĘTANIEM, w której osoba widzi, słyszy i czuje wpływowego ducha, oraz OPRESJĄ, w której chowaniec całkowicie przejmuje nad nim władzę. Ponadto duchy nie zawsze rozróżniają prawdę od fałszu, dlatego rozeznanie musi być stosowane do każdej informacji, którą przekazują. Znajomi mogą objawiać się jako głosy w głowie, które powodują kompulsywne, nienormalne zachowanie, w tym samookaleczanie się, samobójstwo i przemoc wobec innych. Nadmierny i wyczerpujący kontakt z nimi może powodować psychiczne, emocjonalne i fizyczne napięcie i załamanie. Familie, które stwarzają problemy, mogą zostać wygnane, kończąc wszelkie zaręczyny z nimi lub, jeśli to konieczne, poprzez rytualne wygnanie.Faust


Legenda o uczonym, ale aroganckim człowieku, który zawiera PAKT z DIAŁEM. Legenda o Fauście została oparta na legendzie o Teofilu i krążyła szeroko w Europie w średniowieczu. Została opublikowana jako powieść w połowie XVI wieku po reformacji protestanckiej. Najbardziej znaną wersję tej historii opublikował w 1587 r. niemiecki w′ do napisania sztuki Tragiczna historia D. Fausta około 1601 r. Pod koniec XVIII wieku Johann Wolfgang von Goethe napisał swoją wersję Fausta.

Wczesna historia Fausta

Faust, syn rolnika, urodził się w Roda w Weimarze w Niemczech. Wychował się w chrześcijańskim domu. Faust miał wyższy intelekt i uzyskał doktorat z teologii. Ale był próżny i arogancki. Oddawał się obżarstwu i pożądaniu. Faust zaczął bawić się magią. Pewnej nocy poszedł na rozdroże w lesie, rzucił magiczny krąg i wyczarował diabła. Diabeł pojawił się jako gryf lub smok, potem jako latające światła, potem jako płonący człowiek, a w końcu jako szary zakonnik, który zapytał Fausta, czego chce. Faust wymusił na nim zgodę na pójście do jego domu następnego ranka. Wieczorem Faust zgodził się na pakt przedstawiony przez diabła. Zgodził się na trzy rzeczy:

•  Faust stał się własnością diabła po określonej liczbie lat.
•  Podpisałby umowę w tej sprawie własną KRWIĄ.
•  Wyrzekłby się wiary chrześcijańskiej i przeciwstawiłby się wszystkim wierzącym.

W zamian Diabeł spełniłby każdą pożądliwość serca Fausta i obdarzył go ciałem oraz mocą ducha. W swojej arogancji Faust pomyślał, że Diabeł może nie być taki zły, jak mówili inni. Diabeł ujawnił swoje imię jako Mefostofeles. Faust dał mu następujący pisemny pakt:

JA, JOHANN FAUSTUS,
Oświadczam publicznie własnoręcznie w przymierzu i mocą tej chwili obecnej:

Zważywszy, że moje własne duchowe zdolności zostały wyczerpująco zbadane (łącznie z darami udzielonymi z góry i łaskawie mi udzielonymi), nadal nie mogę tego pojąć; I mając na uwadze, że moim życzeniem jest dalsze zgłębianie tej sprawy, proponuję spekulować na temat Elementów; I mając na uwadze, że ludzkość nie uczy takich rzeczy; Dlatego teraz wezwałem ducha, który nazywa siebie Mefistofelem, sługę Księcia Piekielnego na Wschodzie, któremu powierzono zadanie informowania i pouczania mnie oraz zgadzającego się, aby wbrew wekslowi, który został mu przekazany, był mi we wszystkim służalczy i posłuszny. Obiecuję mu w zamian, że kiedy będę w pełni nasycony tym, czego od niego pragnę, a minęły również dwadzieścia cztery lata, może on w takim czasie i w jakikolwiek sposób lub mądrze mu się podoba, zarządzić, wyświęcić i posiąść wszystko, co może być moje: ciało, majątek, ciało, krew itp., niniejszym należycie związani w wieczności i poddani przez przymierze w mojej ręce przez władzę i moc tych prezentów, jak również moich umysł, mózg, intencje, krew i wola. Teraz sprzeciwiam się wszystkim żywym istotom, całemu Zastępowi Niebieskiemu i całej ludzkości, i tak musi być. W potwierdzeniu i umowie, z której wyciągnąłem własną krew do poświadczenia zamiast pieczęci.

Doktor Faustus, Adept Elementów i Doktryny Kościoła.

Tak rozpoczął się związek Fausta z Mefistofelesem, którego codziennie przywoływał w swoim zamkniętym gabinecie. DEMON zawsze pojawiał się w przebraniu zakonnika. Mefistofeles rozpieszczał Fausta wybornym jedzeniem, a potem nieskończonym zapasem kobiet. Faust zasypywał demona także pytaniami o powstanie świata, nieba i PIEKŁA oraz o to, jak powstały szeregi demonów w wyniku upadku LUCYFERA. Po prawie ośmiu latach Faust pewnego dnia zamówił Mefistofelesa e, by wezwał swojego pana, BELIALA, ale zamiast niego pojawił się BEELZUBUB. Faust poprosił o zabranie go na wycieczkę do piekła. Belzebub wrócił z kościanym krzesłem i zabrał Fausta. Wydawało się, że Faust zasnął, a kiedy się obudził, znalazł się w otchłani pełnej powykrzywianych zwierząt, siarkowych smrodów, trzęsień, błyskawic, płomieni i ogromnego upału. Widział też wielu znanych ludzi, w tym członków rodziny królewskiej, cierpiących w upale. Faust wrócił do własnego łóżka, ale był pewien, że sam nie wytrzyma piekła. Faust zapragnął wtedy zobaczyć niebiosa i powóz yciągnięty przez dwa smoki pojawił się i uniósł go w niebo, 47 mil w górę. Spojrzał na ziemię, a potem został zabrany do nieba. W 16 roku niewoli diabła Faust odbył pielgrzymkę do Rzymu, gdzie zjadł obiad z papieżem i ukradł mu kielichy .Następnie udał się do Konstantynopola i odwiedził cesarza tureckiego. Faust miał inne przygody, w tym spotkanie z cesarzem Karolem V i księciem Bawarii. Faust zabawiał grupę studentów, prosząc Mefistofelesa o wyczarowanie Heleny z Troi. Po tym, jak Faust spędził 19 lat z diabłem, stary człowiek próbował przekonać Fausta do pokuty i powrotu do chrześcijaństwa, ale Faust odnowił swój demoniczny pakt, pisząc kolejny własną krwią. Zapewnił, że za pięć lat Lucyfer będzie miał nad nim pełną władzę. Faust ponownie wezwał Helenę i zamieszkał z nią. W 23 roku jego paktu zaszła w ciążę i urodziła syna, którego Faust nazwał Justus Faustus. Kiedy prawie skończyły się 24 lata Fausta, sporządził testament. Gdy zbliżał się jego koniec, popadł w depresję i lęk przed swoim losem. Żałował paktu. Wezwał swoich uczniów na ostatni wieczorny obiad i towarzystwo w wiejskiej gospodzie i wezwał ich wszystkich do prowadzenia dobrego życia. Tej nocy między północą a pierwszą zerwała się wielka burza. Karczmę wypełniła ohydna muzyka i krzyki Fausta. Uczniowie byli zbyt przerażeni, by zajrzeć do jego pokoju. Następnego ranka Fausta już nie było. Ale uczniów przywitał ohydny widok: salon był pełen krwi. Mózg przylgnął do ścian, gdzie Diabeł rzucał go od jednej do drugiej. Tu leżały oczy, tu kilka zębów. O to było ohydne widowisko. Następnie uczniowie zaczęli go opłakiwać i płakać, szukając go w wielu miejscach. Kiedy wyszli na kupę gnoju, znaleźli tu jego zwłoki. To było potworne, bo głowa i kończyny wciąż drżały. Helena i Justus zaginęli i nigdy więcej ich nie widziano. Uczniowie uzyskali pozwolenie na pochowanie szczątków Fausta we wsi. Odkryli pisemny zapis wszystkiego, co mu się przydarzyło trzeźwą lekcję na temat konsekwencji zadawania się z diabłem. Historia Fausta miała różne wersje i z biegiem czasu rozrastała się. Dla Fausta nie ma odkupienia; kiedy demoniczny pakt zostanie zawarty, należy zapłacić jego cenę. Inne opowieści o paktach demonicznych pozwalały na pokutę i odkupienie, zwłaszcza poprzez interwencję Najświętszej Maryi Panny.

Faust Goethego

Goethe rozpoczął Fausta w 1774 roku i pracował nad nim przez 60 lat, pozostawiając pośmiertnie jego części do otwarcia. Opowieść o geniuszu, który sprzedaje swoją duszę diabłu, a potem grzeszy, żałuje, umiera i zostaje odkupiony. Faust jest aspektem samego Goethego i pokazuje wiedzę Goethego na temat religii i alchemii oraz jego mistycznych spekulacji. Wpływ na Prolog w niebie prawdopodobnie miał odczytany przez Goethego Raj utracony Johna Miltona. Przedstawia Boga z archaniołami Michałem, Rafałem i Gabrielem. Mefistofeles, Diabeł, pojawia się jako nadworny błazen i pyta Boga o nędzę ludzkości. Bóg wspomina Fausta, "mojego niewolnika", i zgadza się, by Mefistofeles próbował na niego wpłynąć. Faust jest "lekarzem" wszelkiej wiedzy o wszystkich sferach, ale nie ma pocieszenia. Projektuje szlachetne dążenie ludzkiego ducha, pomimo swojej złowrogiej strony. Służy jako centralny punkt walki między dobrem a złem jako niezbędną częścią ewolucji. Zdaniem Goethego ziarna dobra mogą kryć się w złu, ale jednocześnie w najwznioślejszym uczuciu może być coś satanistycznego lub nawet satanizm może z niego wyrosnąć. W części pierwszej Faust pogrąża się w rozpaczy ze znużenia i pustki. Ubolewa nad ograniczeniami nauki książek i postanawia szukać prawdziwej mocy poprzez magię, ale zarówno jego ogromna wiedza, jak i moc magiczna zostały odrzucone przez Ducha Ziemi, mniejsze bóstwo, które mieszka na ziemi. Jest zirytowany, że on, "podobieństwo boskości", "więcej niż cherubin", został "zwiędły" przez odrzucenie Ducha Ziemi. Faust ma popełnić samobójstwo, gdy przerywają mu dzwonki wielkanocne i chór ANIOŁÓW. Mefistofeles - symbol żądzy libido złota i żądzy - pojawia się na scenie w towarzystwie towarzyszących mu duchów, które nazywa "moimi przewiewnymi cherubinami". Rozpoczyna się uwodzenie Fausta przez jego ograniczenia, a Faust sprzedaje mu swoją duszę. Jego młodzieńczy wigor przywrócony przez wiedźmę schodzi w zmysłowość, co niszczy Gretchen, niewinną kobietę, która go kocha. Faust uczęszcza na sabat czarownic. Patrzy, jak Gretchen umiera i modli się do niebiańskich zastępów o ochronę. Niebiański głos obwieszcza, że jest odkupiona, podczas gdy Mefistofeles twierdzi, że jest potępiona. Gdy otwiera się część 2, wydaje się, że wcielenia później Faust budzi się w uroczym krajobrazie z WRÓŻKAMI i Arielem (ten sam duch powietrza ze sztuki Szekspira). Mefistofeles następnie zabiera Fausta do Grecji, aby zobaczyć od wewnątrz cesarza, kochać się z Heleną Trojańską i igrać wśród bogów, satyrów, faunów i nimf. Jego stałe dążenie do potępienia kontrastuje ze wspaniałością wiedzy i zmysłowości. Po śmierci Fausta zostaje pochowany przez anioły i demony. W akcie 5 części 2 niebiańskie anioły konfrontują się z Mefistofelesem i jego diabłami, aby pochwycić duszę Fausta i unieść ją. W epilogu święci płci męskiej i żeńskiej oraz dzieci błogosławione śpiewają o planie Bożym, gdy zastępy aniołów komentują wzniesienie się nieśmiertelnej istoty Fausta. Gretchen słychać wśród chóru pokutujących kobiet, a duszę Fausta przyjmuje podobna do Sofii "Woman Eternal".Flauros (Hauras, Haurus, Havres)


UPADŁY ANIOŁ i 64. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Flauros rządzi jako książę, mając pod swoim dowództwem 36 LEGIONÓW DEMONÓW. Pojawia się najpierw jako straszny lampart, ale na rozkaz zmieni kształt w mężczyznę o ognistych oczach i strasznym obliczu. Jeśli zostanie wezwany do trójkąta maga, udzieli prawdziwych odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości, teraźniejszości i przyszłości; poza trójkątem będzie kłamał. Flauros będzie otwarcie mówił o boskości, stworzeniu świata i upadku ANIOŁÓW, łącznie z własnym upadkiem. Zniszczy i spali wrogów, ale ochroni tych, którzy go wzywają, przed pokusami, duchami i innymi niebezpieczeństwami.Focalor (Forcalor, Furcalor)


UPADŁY ANIOŁ i 41. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Przed upadkiem Focalor był członkiem anielskiego zakonu tronów. W PIEKLE, panuje jako książę z 31 legionami demonów. Pojawia się jako mężczyzna ze skrzydłami gryfa. Ma moc wiatru i morza, topi ludzi i zatapia okręty wojenne. Jeśli rozkaże, nikomu nie skrzywdzi. Przed upadkiem był w zakonie tronów. Po 1000 lat ma nadzieję wrócić do siódmego nieba.Foras (Forcas, Furcas, Fourcas)


UPADŁY ANIOŁ i 31. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Forcas jest prezydentem, który dowodzi 29 LEGIONAMI DEMONÓW. Występuje jako siłacz lub kawaler. Uczy logiki, etyki oraz zalet ziół i kamieni szlachetnych. Sprawia, że ludzie stają się niewidzialni, odkrywa ukryte skarby i zagubione przedmioty oraz przekazuje dowcip, mądrość, elokwencję i długowieczność.Forneus


UPADŁY ANIOŁ i 30. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Forneus to markiz PIEKŁA, który pojawia się jako potwór morski. Uczy retoryki, sztuki i języków oraz cieszy się dobrą opinią. On sprawia, że wrogowie kochają ludzi. Przed upadkiem Forneus był w zakonie tronów, a częściowo w zakonie ANIOŁÓW. Rządzi 29 LEGIONAMI DEMONÓW.Fortea, Ojciec José Antonio (1968- )


Jeden z czołowych demonologów i egzorcystów Kościoła katolickiego. Ojciec José Antonio Fortea jest także kaligrafem, autorem i proboszczem parafii. Fortea urodził się w Barbastro w Hiszpanii w 1968 roku. Jego ojciec był prawnikiem, a Fortea spodziewała się pójść w jego ślady. Studiował teologię na Uniwersytecie Nawarry i uzyskał stopień licencjata z historii Kościoła na wydziale teologii w Comillas. W Nawarrze napisał tezę "Egzorcyzmy w obecnym wieku". Niedługo potem tamtejszy biskup otrzymał sprawę OPĘTANIA i skonsultował się z Forteą ze względu na swoją wiedzę. Kolejna sprawa pojawiła się w ciągu półtora roku. Fortea przekształcił swoją tezę w książkę dla ogółu społeczeństwa, Wywiad z egzorcystą: spojrzenie od wtajemniczonych na diabła, opętanie demoniczne i droga do wyzwolenia. Wkrótce okazał się jedynym egzorcystą w Hiszpanii. Odbył szkolenie u watykańskiego egzorcysty OJCA GABRIELE AMORTY. W 1998 r. obronił pracę magisterską pod kierunkiem sekretarza Komisji Doktryny Wiary hiszpańskiej Konferencji Biskupów Katolickich. Jego najbardziej znanym przypadkiem jest "Marta", młoda kobieta, która wpadła w opętany trans i wiła się jak wąż na podłodze kaplicy pod Madrytem. Sprawa jest nadal otwarta. W 2005 roku dziennikarze mogli być świadkami jednego z jego Egzorcyzmów. Według Fortei, wiele osób, które się z nim konsultują, cierpi na coś związanego z duchami, takie jak INFESTACJA, ale szacuje, że mniej niż 1 procent cierpi z powodu prawdziwego opętania. Zjawiska, których był świadkiem w przypadkach opętania, obejmują lewitację, umiejętność mówienia w obcych językach, nieznanych ofierze, nadprzyrodzoną siłę i znajomość rzeczy niemożliwych do poznania przez opętanego.Fureas (Furki)


UPADŁY ANIOŁ i 50. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Fureas to rycerz, który dowodzi 20 LEGIONAMI DEMONÓW. Pojawia się jako okrutny mężczyzna z długą brodą i owłosioną głową, dosiadający bladego konia i niosący ostrą broń. Uczy retoryki, filozofii, logiki, astronomii, chiromancji (wróżbiarstwa rąk) i piromancji (wróżbiarstwa z ogniem).Furfur


UPADŁY ANIOŁ i 34. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Furfur jest hrabią, który ma pod swoim dowództwem 26 LEGIONÓW DEMONÓW. Pojawia się jako jeleń z ognistym ogonem. Kiedy zostanie wezwany, musi zostać umieszczony w trójkącie maga, w przeciwnym razie to, co powie - jeśli w ogóle się odezwie - będzie fałszywe. W trójkącie zmienia postać na pięknego ANIOŁA, który przemawia ochrypłym głosem. Furfur powoduje miłość między mężem a żoną. Udzieli prawdziwych odpowiedzi na temat sekretnych i boskich rzeczy. Potrafi wznosić grzmoty, błyskawice i silne wiatry.