Demony … dla każdegoDemonologia

Leksykon DemonówHades


W mitologii greckiej bóg, który rządzi podziemnym światem zmarłych. Hades jest synem Tytanów Kronosa i Rei. Wraz z jednym ze swoich braci, Zeusem, planuje obalić ich ojca Kronosa, boga czasu. Hades, Zeus,bóg Olimpu i inny brat, Posejdon, bóg morza, ciągneli losy, aby podzielić świat, a Hadesowi poszło najgorzej, zdobywając podziemia. Hades stara się zwiększyć populację swojego królestwa i uniemożliwić każdemu odejście. Bram jego siedziby, zwanej również Hadesem, strzeże trójgłowy pies CERBER. Żoną Hadesa jest Persefona, którą uprowadził do podziemi. Hades jest także bogiem bogactwa z powodu metali szlachetnych wydobywanych z ziemi; jest również nazywany Plutonem (bogaty lub ukryty). Ma hełm, który czyni go niewidzialnym.Hagenti (Haagenti)


UPADŁY ANIOŁ i 48. z 72 DUCHÓW SALOMONA. Hagenti jest prezydentem, który rządzi 33 LEGIONAMI DEMONÓW. Pojawia się pod postacią byka ze skrzydłami gryfa, ale zmieni się w ludzką postać na rozkaz maga. Zamienia wino w wodę, przemienia wszystkie metale w złoto i przekazuje mądrość.Haizmann, Christopher (Christoph) Joseph (XVII w.)


Drobny malarz bawarski, który ogłosił w 1677 roku, że podpisał PAKT z DIAŁEM i do końca życia był dręczony przez DEMONY. Christopher Haizmann dostał "nienaturalnych konwulsji" 29 sierpnia 1677 roku. Poszedł na policję i poprosił o ochronę, twierdząc, że dziewięć lat wcześniej sprzedał swoją duszę szatanowi. Policja przychyliła się do jego prośby. Haizmann napisał i zilustrował historię swojego piekielnego paktu. Stwierdził, że pewnego dnia diabeł ukazał mu się jako mieszczanin z dużym czarnym psem i zapytał go, dlaczego jest zmartwiony i smutny. "Pomógłby mi wydostać się z nieszczęścia, gdybym był gotów zapisać się do niego atramentem, aby być jego synem; pomagał mi i pomagał mi w każdy możliwy sposób" - napisał Haizmann. Malarz zgodził się na dziewięcioletni kontrakt. Pakt został sporządzony i podpisany KRWIĄ Haizmanna. W ciągu następnych lat Diabeł wielokrotnie pojawiał się przed nim w różnych groteskowych kształtach, w tym smoka z piersiami i szponami. Szatan przesłał mu także wizje PIEKŁA, które Haizmann opisał jako "wypełnione palącymi płomieniami i okropnym smrodem. Był w nim duży kocioł, z którego dochodziły rozdzierające serce jęki i jęki istot ludzkich; na jego krawędzi siedział piekielny diabeł, który tylko zalał ich płonącą żywicą, siarką i smołą". Kiedy zbliżał się koniec jego kontraktu, Haizmann zaczął się niepokoić własnym losem. Wysłany przez lokalną policję do świętego sanktuarium w Mariazell, Haizmann przeszedł kilka dni egzorcyzmów, podczas których Najświętsza Maryja Panna odzyskała pakt od diabła. Niecały rok później Haizmann, skarżąc się na ciągłe męki diabła, pojawił się ponownie w sanktuarium i przeszedł kolejny egzorcyzm. Tym razem Najświętsza Maryja Panna zerwała pakt. Haizmann zobowiązał się do bawarskiego klasztoru, ale nadal nie mógł żyć w pokoju. Resztę życia spędził dręczony wizjami Diabła i jego demonów. Zmarł w 1700 r. Znany wiedeński bibliotekarz i badacz, radny nadworny dr Rudolf Payer-Thurn odnalazł przygotowany w Mariazell dokument opisujący egzorcyzm Haizmanna. Pokazał dokument Zygmuntowi Freudowi i poprosił Freuda o analizę sprawy. Pierwotnie ukazująca się w Imago w 1923 roku, "Eine Teufelsneurose im Siebzehnten Jahrhundert" Freuda ("Diabelska nerwica siedemnastego stulecia") jest uważany za kluczowy dokument w psychoanalizie Freuda. Dokumenty Mariazell, w tym obrazy wykonane przez Haizmanna podczas jego posiadania, doprowadziły Freuda do przekonania, co następuje:

1. Raczej kobiece autoportrety Haizmanna w jego obrazach ukazują Haizmanna jako tłumiącego tendencje homoseksualne.
2. Liczne piersi na obrazach pokazują seksualne skojarzenia Haizmanna z Diabłem.
3. Liczba 9 - istnieje dziewięcioletnia przerwa między paktem Haizmanna z Diabłem a jego realizacją, a dziewięcioma dniami, w których Haizmanna opierał się Diabłu - reprezentuje fantazje ciążowe.
4. Na każdym obrazku na diabła jest namalowany penis. To, wraz z fantazjami ciążowymi, pokazuje, że Haizmann "wzdrygnął się przed kobiecą postawą wobec ojca, której punktem kulminacyjnym jest fantazja o urodzeniu dziecka. Żałoba po utraconym ojcu, spotęgowana tęsknotą za nim, [Haizmanna] reaktywuje stłumioną ciążową fantazję, przed którą musi się bronić poprzez nerwicę i poniżając ojca".
5. Freud stwierdził, że sprzedanie siebie przez Haizmanna Diabłu dało mu spokój ducha: "Jego ojciec umarł, stał się melancholią, a diabeł, który przyszedł i zapytał go, dlaczego jest zdenerwowany i smutny, obiecał mu pomóc … Tutaj mamy kogoś, kto oddaje się diabłu, aby uwolnić się od emocjonalnej depresji".
6. Ostatecznie więc, rozumował Freud, Diabeł jest postacią ojca.Halahel


W Lemegeton, DEMON, który jest po części dobry, a po części zły, pod rządami BAALaHalpas (Halphas)


UPADŁY ANIOŁ i 38. z 72 DUCHÓW SALOMONA. W PIEKLE Halpas jest hrabią, który pojawia się pod postacią bociana i mówi ochrypłym głosem. Pali miasta; Mówi się też, że buduje miasta i wypełnia je uzbrojonymi ludźmi. Halpas zabiera miecze nikczemnikom i wysyła ludzi na pola bitew lub w inne miejsca. Rządzi 26 LEGIONAMI DEMONÓW.Harlekin


W europejskim folklorze figura Goblina, której imię jest czasem synonimem SZATANA lub DIABŁA. Pochodzenie nazwy Harlequin jest niepewne i ma wiele odmian pisowni, w tym erlekin, herlekin, hierlekin, hellequin, hennekin i hellekin. Herlaken jest używane jako nazwa diabła i błędnych ogników. Harlican pojawia się we francuskim folklorze, aby opisać zarówno IMP, jak i kłopotliwe dzieci. Hennekin, czasami kojarzeni z incubi, tańczą nocą na ROZDROŻACH. Herlethingi to oddziały nocnych wędrowców, którzy są martwi. W Anglii takie zespoły zostały opisane w XI i XII wieku i czasami składały się z martwych arystokratów. Pojawili się także w południe. Harlequin (Helequin) kojarzy się z DZIKIM ŁOWEM jako przywódca sfory duchów i DEMONów, które w burzowe noce latają w powietrzu. Arlekin był częstą postacią klauna we włoskim teatrze improwizacyjnym zwanym commedia dell'arte, popularnym w XVI-XVIII wieku.Head of the Dragons (Głowa Smoków)


DEMON w postaci trójgłowego smoka o okropnej skórze. W Testamencie Salomona Głowa Smoków jest duchem o trzech płaszczyznach, który jest odpowiedzialny za wady wrodzone i epilepsję. Mówi, że obezwładnia innych trzema czynami: może wejść do łona kobiet i oślepić nienarodzone dzieci, odwrócić ich uszy do tyłu i sprawić, że będą głuche i nieme, i sprawić, że mężczyźni upadną, zgrzytają zębami i pianą na ustach. Zostaje udaremniony przez "anioła Adwokata" (Chrystusa) na Golgocie. Demon mówi królowi SALOMONowi, że pod fundamentami Świątyni Jerozolimskiej, którą Salomon buduje, znajduje się ogromna ilość złota. Salomon znajduje złoto i związuje demona swoim magicznym pierścieniem. Skazuje demona na robienie cegieł na świątynię.heavenly bodies (ciała niebieskie)


DEMONY świata ciemności, które powodują wszystkie nieszczęścia i spory na świecie. Testament Salomona wymienia dwie grupy siedmiu lub 36 ciał niebieskich, które są demonicznymi mocami świata. Tsol 8 opisuje pierwszą grupę siedmiu. Przesłuchiwane przez króla SALOMONA demony mówią, że mieszkają razem w Lydii lub na Górze Olimp i zmieniają swoją pozycję. Ich gwiazdy na niebie wyglądają na małe, ale nazywa się je tak, jak bogów. Sześć z nich jest udaremnianych (unieważnianych) przez niektóre ANIOŁY. Siedem jest następujących:

•  Oszust, który oszukuje i powoduje najgorsze herezje. Zostaje udaremniony przez anioła Lamechiela.
•  Walka, który dostarcza broń do walki i wojny. Zostaje udaremniony przez anioła Baruchiela.
•  Los, który zmusza ludzi do walki zamiast zawrzeć pokój z tymi, którzy wygrywają. Zostaje udaremniony przez anioła Marmarotha.
•  Cierpienie, które dzieli i rozdziela ludzi na przeciwne frakcje i wywołuje zazdrość, po którym następuje Strife. Zostaje udaremniony przez anioła Balthioula.
•  Błąd, który zwodzi ludzi, zmuszając ich do wzajemnego zabijania się, kopania grobów i robienia innych niegodziwych rzeczy. Zostaje udaremniony przez archanioła Uriela.
•  Władza, która karmi chciwość władzy, ustanawia tyranów i obala królów. Zostaje udaremniony przez anioła Asteraotha.
•  Najgorszy, który mówi Salomonowi, że skrzywdzi króla, związując go więzami Artemidy. Najgorszy nie ma ANIOŁA KRZYŻUJĄCEGO SZYKI.

Salomon skazuje siedem demonów, aby wykopały fundamenty Świątyni Jerozolimskiej, która ma długość 250 łokci. Tsol 18 opisuje drugą grupę 36 ciał niebieskich, demonów, które odpowiadają dekanom (10-stopniowych segmentów) zodiaku. Na wezwanie Salomona pojawiają się z głowami "jak bezkształtne psy". Niektóre mają kształty ludzi, byków lub smoków, z twarzami ptaków, zwierząt lub sfinksów. Nazywają siebie światowymi władcami ciemności i mówią, że król nie ma mocy, aby ich skrzywdzić lub zamknąć, ale ponieważ panuje nad wszystkimi duchami powietrza, ziemi i pod ziemią, zajmują przed nim swoje miejsce jako inne duchy to robią. Salomon nakazuje im stawić się przed nim w porządku i wyjaśnić, kim są. Demony są następujące:

•  Ruax, który powoduje bóle głowy i zostaje udaremniony przez Michaela
•  Barsfael, który powoduje ból z boku głowy i zostaje udaremniony przez Gabriela
•  Artosael, który uszkadza oczy i wzrok i zostaje udaremniony przez Uriela
•  Oropel, który powoduje ból gardła i śluz i zostaje udaremniony przez Raphaela
•  Kairoxanondalon, który powoduje niedrożność uszu i jest udaremniany przez Ourouela (prawdopodobnie wariant Uriela)
•  Sphendonael, który powoduje guzy ślinianki przyusznej i bolesne usztywnienie ciała i jest udaremniany przez Sabaela
•  Sphandor, który paraliżuje kończyny, niszczy nerwy dłoni (prawdopodobnie cieśni nadgarstka), osłabia ramiona i jest udaremniany przez Araela
•  Belbel, który powoduje perwersje i zostaje udaremniony przez Karaela
•  Kourtael, który powoduje kolki i problemy z jelitami i jest udaremniany przez Iaotha
•  Metathiax, który powoduje ból nerek i jest udaremniany przez Adonaela
•  Katanikotael, który powoduje domowe kłótnie i dysharmonię. Jego udaremnianie jest zraszanie domu wodą, w której moczone były liście laurowe, i intonowanie "Anioł, Eae, Ieo, Sabaoth".
•  Saftoreal, który powoduje mentalne zamieszanie i jest udaremniany przez napisany UROK noszony na szyi, który mówi: "Iae, Iao, synowie Sabaotha"
•  Phobothel, który powoduje rozluźnienie ścięgien i zostaje udaremniony przez Adonai
•  Leroel, który powoduje dreszcze, gorączkę i ból gardła, a udaremnia go wypowiadanie słów "Iax, nie stój mocno, nie bądź żarliwy, ponieważ Salomon jest sprawiedliwszy niż jedenastu ojców"
•  Soubelti, który powoduje dreszcze i drętwienie i zostaje udaremniony przez Rizoela
•  Katrax, który wywołuje śmiertelną gorączkę i jest udaremniony, gdy ktoś pociera sobie usta kolendrą i mówi: "Zaklinam cię na Zeusa, wycofaj się z obrazu Boga".
•  Ieropa, który siedzi na brzuchu i powoduje konwulsje w wannie i który powoduje drgawki i jest udaremniony, gdy osoba trzykrotnie powtarza do prawego ucha dotkniętej chorobą "Iouda Zazabou"
•  Modelel, który powoduje separację mężów i żon i udaremnia go, gdy ktoś umieszcza na drzwiach pisemny amulet z imionami "ośmiu ojców" (egipskich bóstw)
•  Mardero, który powoduje nieuleczalną gorączkę i zostaje udaremniony, gdy jego imię zostanie zapisane w domu
•  Rix Nathotho, który powoduje problemy z kolanem i zostaje udaremniony, gdy na papirusie pojawia się imię Phouneiela
•  Rhyx Alath, który powoduje zad u niemowląt i jest udaremniany przez imię Raarideris napisane i noszone na osobie
•  Rhyx Audameoth, który powoduje ból serca i zostaje udaremniony przez Raiouotha
•  Rhyx Manthado, który powoduje ból w nerkach i jest udaremniany przez napisane zaklęcie "Iaoth, Ouriel" (Uriel)
•  Rhyx Atonme, który powoduje ból w żebrach i zostaje udaremniony zaklęciem wypisanym na kawałku drewna ze statku, który osiadł na mieliźnie, który mówi: "Marmaraoth z mgły"
•  Rhyx Anatreth, który powoduje gazy i pieczenie jelit i zostaje udaremniony przez "Arara, Arare"
•  Rhyx, Enautha, który powoduje, że ludzie zmieniają zdanie i serca, i zostaje udaremniony przez Kalazaela
•  Rhyx Axesbuth, który powoduje biegunkę i hemoroidy i jest udaremniany przez czyste wino, które jest pijane
•  Rhyx Hapax, który powoduje bezsenność i jest udaremniany, gdy napisane zaklęcie "Kok; Phedismos" nosi się na skroniach
•  Rhyx Anoster, który powoduje histerię i ból pęcherza, a udaremnia się, gdy dotknięty chorobą bierze nasiona lauru, rozciera je na olej i wmasowuje preparat w ciało, powtarzając: "Zaklinam cię przez Marmaraoth"
•  Rhyx Physikoreth, który powoduje długotrwałą chorobę i jest udaremniony, gdy dotknięty chorobą masuje ciało soloną oliwą z oliwek, mówiąc: "Cherubini, serafini, pomóż (mnie)"
•  Rhyx Aleureth, który powoduje połykanie ości ryb i jest udaremniany, gdy kość ryby zostaje umieszczona w piersiach dotkniętych chorobą
•  Rhyx Ichthuon, który powoduje oderwanie ścięgien i zostaje udaremniony słowami "Adonai, malthe"
•  Rhyx Achoneoth, który powoduje ból gardła i zapalenie migdałków i jest udaremniany przez pisemny urok "Leikourgos" na liściach bluszczu ułożonych w stos
•  Rhyx Autoth, który powoduje zazdrość i kłótnie między kochającymi się ludźmi i jest udaremniany przez pisemny urok liter alfa i beta
•  Rhyx Phtheneoth, który rzuca ZŁE OKO i zostaje udaremniony przez wpisane oko
•  Rhyx Mianeth, który żywi urazę do ciała i powoduje gnicie ciała i burzenie domów, udaremnia go pisemny zaklęcie "Melto Ardad Anaath", umieszczone przy wejściu do domu

Salomon zmusza wszystkie te ciała niebieskie do niesienia wody dla Świątyni Jerozolimskiej.Hecataea


W greckiej tradycji przerażające demony i zjawy uważane są za "dzieci" Hekate, bogini podziemi, ciemnego Księżyca, duchów i magii. Hecataea pojawiają się na polecenie bogini.Hel


W mitologii nordyckiej bogini i władczyni Helheimu, królestwa zmarłych. Hel jest najmłodszym dzieckiem złego boga Lokiego i olbrzymki Angrbody. Zwykle opisuje się ją jako okropną wiedźmę, na wpół żywą, na wpół martwą (na wpół niebiesko-czarna, a na wpół cielista), o ponurym wyrazie twarzy. Jej twarz i ciało przypominają żywą kobietę, ale jej uda i nogi przypominają trupa, cętkowane i spróchniałe. Hel został wrzucony do podziemi po porwaniu przez bogów. Jej hala w Helheim nazywa się Eljudnir (Zimny deszcz), dom zmarłych i ma wysokie ściany. Jej służącym jest Ganglati, a służącą Ganglot (spóźniona).hell


Podziemna siedziba dusz zmarłych. W chrześcijaństwie piekło jest przeciwieństwem nieba i jest miejscem rządzonym przez DIABŁA, gdzie DEMONY dręczą grzeszników na wieczność. Piekło to całkowity brak Boga, światła i miłości; miejsce nieznośnego ognia i strasznych tortur. Piekło bierze swoją nazwę od HEL, nordyckiej bogini podziemi. Większość koncepcji życia pozagrobowego oddziela dobro od zła, wysyłając je do oddzielnych siedzib.

Egipt

Amenti (również Amentet) to podziemie w kulcie egipskich mitów i religii Ozyrysa. Amenti, co oznacza "ukrytą krainę", znajduje się tam, gdzie na zachodzie zachodzi Słońce. Po przybyciu do Amenti dusza zostaje zabrana przez boga śmierci o głowie szakala, Anubisa, do sali sądowej. Anubis waży serce duszy piórkiem prawdy i światła, a dusza jest osądzana przez 42 sędziów. Godne dusze udają się na pola Aalu (także Aaru), do których można dotrzeć przechodząc przez 15 lub 21 bram strzeżonych przez złe demony uzbrojone w długie noże. Pola podobne do Elizjum były uprawiane jako żywność dla zmarłych. Dusze, które nie osądzą i nie zważą, są zjadane przez potwora o imieniu Ammit (Ammut) i wysyłane do miejsca męki.

Grecja

Grecki świat podziemny Hadesu to królestwo cieni. Dusze zmarłych to bezbarwne cienie, które wędrują po przygnębiającym, ponurym świecie. Według Homera nie mają krwi ani kości, ćwierkają jak nietoperze, a ożywcze siły czerpią z uświęconych zwierząt i nekromantycznych rytuałów. W późniejszej myśli greckiej dobrzy są nagradzani, a źli są karani. Zmarli docierają do zaświatów, przekraczając rzekę Acheron, rzekę smutku, w łodzi prowadzonej przez przewoźnika Charona. Za przejazd trzeba mu zapłacić, zwykle w postaci monety umieszczonej pod językiem zmarłego. Później przechodząc obok opiekuna, trójgłowego psa CERBERA, zmarli udają się na miejsce sądu. Hades dzieli się na Pola Elizejskie, raj dla dobrych i Tartar, piekło dla niegodziwych. Jest wiele rzek. Oprócz Acheronu główne z nich to Kocytus (lament), Flegeton (ogień), Lethe (zapomnienie) i Styks (nienawiść), z których ostatni dzieli światy górny i dolny. Trzech sędziów podziemia, Minos, Rhadamanthus i Aeacus, waży dusze w miejscu, w którym spotykają się trzy drogi. Błogosławieni są wysyłani na Pola Elizejskie, nikczemni są wysyłani do Tartaru, a ci, którzy nie są, są wysyłani na Pola Asfodel. Niegodziwi są nieszczęśliwi i cierpią, ale nie z rąk demonów. Pierwsi chrześcijanie używali terminu Hades, aby przetłumaczyć hebrajski termin Szeol, czyli kraina umarłych.

Zoroastrianizm

W zoroastryzmie piekło tworzy w środku ziemi ARYMAN, uosobienie ostatecznego zła. W swojej walce z Ormuzdem, dobrym bogiem, Aryman atakuje ziemię, rozrywając niebo, tworząc w ten sposób noc. Pędzi w kierunku ziemi i przebija się przez nią, tworząc tunel. Ta dziura staje się piekłem, zaatakowanym przez demony. Przeklęte dusze zsyłane są tutaj, by cierpiały ekstremalne upały i zimno, obrzydliwe smród, gnijące jedzenie i męki demonów, które gryzą, połykają i przebijają potępionych włóczniami. Wymiar kary jest dostosowany do zbrodni i grzechów dusz. Dusze, które nie są ani całkowicie dobre, ani całkowicie złe, udają się do miejsca przypominającego czyściec, Hamegstanu, mrocznego i przytłaczającego królestwa, w którym panuje ekstremalny upał i zimno. Zesłanie do piekła nie jest jednak trwałe. Na Sądzie Ostatecznym każdy grzech jest oczyszczony. Po śmierci dusza spędza trzy dni siedząc na głowie swojego ciała modląc się o swoją przyszłość. Następnie musi przekroczyć rzekę wezbraną łzami płaczących bliskich. Jeśli wylano zbyt wiele łez, nie można przekroczyć rzeki. Dusza jest wspomagana przez swojego anioła stróża. Jeśli rzeka zostanie przekroczona, dusza dociera do mostu Chinvat lub "Mostu Odkupiciela", aby spotkać trzech aniołów sądu: Mitry, Srosh i Rasznu. Czyny duszy są ważone. W zależności od dobrego lub złego rachunku, most jest szeroki i łatwy do pokonania lub ostry i wąski, co powoduje, że niegodziwcy wpadają do piekła. Jeden z tekstów, Księga Ardy Viraf, szczegółowo opisuje piekło jako ponurą, śmierdzącą, ognistą i przygnębiającą siedzibę. Są cztery znaczące wzgórza: Dush-humat, miejsce złych myśli; Dush-hukht, miejsce złych słów; Dushhuvarsht, miejsce złych uczynków; i Chakat-i-Daitih, pustynia i ciemna śmierdząca jama pełna demonów pod mostem Chinvat. Najgłębszą jamą jest Dr?gâskan, miejsce tak ciemne, że traci się zmysł wzroku. Kary pasują do natury grzechów; 85 są opisane w Księdze Arda Viraf z VI wieku. Osiemdziesiąt pięć ze 101 rozdziałów dotyczy piekła. Wizjonerem jest Arda Viraf, który podróżuje do nieba i piekła z dwoma przewodnikami: pobożnym Sroszem i aniołem Ataro. Oprócz oglądania krajobrazów i piekielnych tortur Arda Viraf widzi Angrę Mainyu, zabójczą niszczycielkę świata, później znaną jako Ahriman. W przeciwieństwie do przyszłego chrześcijańskiego piekła, demony nie nakładają kar na potępionych; raczej potępieni nakładają kary na siebie, podczas gdy demony patrzą. Najczęstszą karą jest jedzenie cuchnących i zgniłych rzeczy przez tysiące lat, aż do ostatecznego zmartwychwstania. Inne kary obejmują jedzenie własnych zwłok, mięsa i ekskrementów, płynów menstruacyjnych i nasienia, krwi i mózgów z czaszek zmarłych oraz własnych dzieci. Tortury obejmują również powieszenie (szczególnie do góry nogami), rozczłonkowanie, ścięcie, skaleczenie, okaleczenie i samookaleczenie przez cięcie, gryzienie, pożeranie, zgrzytanie, przekłuwanie, bicie, rozdzieranie, deptanie, szczypanie i ciągnięcie. Niegodziwi są dźgani, obrzucani i rozciągani na stojakach; zmuszeni są do dźwigania ogromnych ciężarów i wykonywania bolesnych i bezowocnych zadań; są przypalane i gotowane w piecach, kotłach i patelniach; padają w upał, zimno, dym, śnieg i smród. Znoszą głód i pragnienie, zmuszane są do lizania gorących rzeczy lub do nieustannego wypróżniania się i masturbacji; są zanurzone w błocie i zamienione w WĘŻE. Ich oczy są wydłubane, a języki wyrwane; gnijące substancje są wtłaczane do ich nosów, oczu i ust. Ich penisy są obgryzione, a piersi obcięte i obcięte. Ogień jest obecny w piekle Zoroastrian, ale nie jest narzędziem tortur; zamiast tego, przeciwko potępionym używa się gorących narzędzi i przedmiotów oraz stopionego metalu.

Judaizm

Szeol (miejsce zmarłych) to mroczne miejsce pod ziemią, w którym dusze kontynuują swoją egzystencję w życiu pozagrobowym. Odpowiednikiem greckiego określenia hebrajskiego Szeolu jest Hades, ale jako miejsce po śmierci, a nie jako miejsce kary. Księga Daniela 12:2, która dotyczy nadejścia królestwa mesjańskiego, wyraża przekonanie, że Bóg nie opuści dusz w Szeolu: "A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do życia wiecznego, a drudzy do życia wiecznego. wstyd i pogarda". Wszystkie dusze trafiają początkowo do Szeolu (z wyjątkiem kilku sprawiedliwych, których Bóg zabiera prosto do nieba). W 3 Henocha "pośredni" eskortują dwaj aniołowie zniszczenia dusz (równie dobre i złe) i złe dusze do Szeolu. Dusze pośrednie są oczyszczane w ogniu, aby pasowały do Bożej obecności. Mają duchowe formy, które są ludzkimi twarzami z ciałami orli. Twarze są zielone z powodu skazy ich grzechu i pozostaną takie, dopóki nie zostaną oczyszczone. Złe dusze, których twarze są czarne jak dno garnków z powodu ich grzechów, są zabierane przez anioła do Gehenny (piekła) na karę. Gehenna lub Gehinnom(Dolina Hinnoma) jest związana z literalną doliną Hinnoma na południe od Jerozolimy, gdzie składano ofiary z ludzi dla MOLOCHA. Istnieją różne relacje o stworzeniu Gehenny: została stworzona przez Boga drugiego dnia lub istniała przed światem, a jej ogień został stworzony drugiego dnia. Istnieje albo nad firmamentem, za ciemnymi górami, albo głęboko w ziemi. Jej ogień jest 60 razy gorętszy niż jakikolwiek ogień na Ziemi i nigdy nie jest gaszony. Śmierdzi siarką. Grzesznicy idą natychmiast do Gehenny, gdzie są karani straszliwym bólem na wieczność.

Chrześcijaństwo

W ortodoksyjnym chrześcijaństwie piekło ma cztery poziomy. Pierwsze dwa to obszary otchłani dla dusz przedchrześcijańskich, obecnie niezamieszkałych, oraz dla dusz nieochrzczonych dzieci. Trzeci to czyściec, do którego większość śmiertelników udaje się przed przyjęciem do nieba. Długość ich pobytu zależy od wagi ich grzechów. Czwartym jest samo piekło, przeznaczone na wieczną karę potępionych, którzy nie mają nadziei na odkupienie. Piekło istnieje we wnętrznościach ziemi. Trzęsienia ziemi są wywołane konwulsjami potępionych, zgodnie z ortodoksyjnym przekonaniem. Do piekła są trzy bramy: w zamieszkanej ziemi, na pustyni i na dnie morza. W średniowieczu jaskinie uważano za wejścia do piekła. Piekło charakteryzuje się ekstremalnymi temperaturami. Są nie do zniesienia piece, smoła i płomienie oraz ekstremalne zimno, lód i oziębłość. Przeklęci są karani według swoich grzechów i w sposób podobny do opisów piekła zoroastryjskiego. Ich ciała są torturowane i rozrywane przez demony; są przebijane i wiszą w bolesnych pozycjach, na przykład za język lub piersi. Pożerają ich organy i mięso; jedzą ekskrementy i nieczystości. Mają okaleczone genitalia i piersi. Robaki wpełzają i wychodzą z ich oczu.

Islam

Jahnnam to islamskie piekło, do którego trafiają nie tylko przestępcy, ale także niewierni i ci, którzy nie wierzą w Boga. Przeklęci są zmuszeni jeść gorzkie owoce z drzewa o nazwie Zaqqum i znosić wiele innych tortur. Koran podkreśla męki piekielne dla krnąbrnych muzułmanów. Winni są "związani łańcuchami, ich szaty smoły, a ich twarze pokryte płomieniami" (sura 14:49-50). Dla tych, którzy sprzeciwiają się Bożemu poselstwu: "Za nimi rozpościera się piekło i zgniłą wodę będzie pił; będzie popijał, ale ledwie połykał. Śmierć zaatakuje go ze wszystkich stron, ale nie umrze. Czeka go straszna udręka" (sura 14:16-17) oraz "Odzienie ogniste zostały przygotowane dla niewierzących. Na ich głowy wyleje się wrzącą wodę, topiąc ich skórę i to, co jest w ich brzuchach. Będą uwiązani rózgami żelaznymi" (sura 22:19-20).

Wizyty w piekle

Liczne postacie religijne i wizjonerzy odwiedzili jedną lub obie strony życia pozagrobowego. Mówiono, że Zaratustra (Zoroaster) odbywał podróże o północy zarówno do nieba, jak i do piekła, podobnie jak Mojżesz. Istnieje tradycja, że JEZUS udał się do piekła na trzy dni między ukrzyżowaniem a wniebowstąpieniem. Biblia nie ma do tego wyraźnego odniesienia, ale w Credo Apostołów znajduje się stwierdzenie, że Jezus poszedł do piekła. 1 Piotra 3:19 mówi, że Jezus poszedł głosić "duchom w więzieniu", co oznacza piekło. EMMANUEL SWEDENBORG miał liczne wizyty poza ciałem w zaświatach, a ST. JOHN BOSCO odwiedził piekło w żywych, świadomych snach.Hellboy (2004)


Film o DEMONIE wyczarowanym przez nazistów, który staje się wojownikiem sił dobra. W filmie wyreżyserowanym przez Guillermo del Toro występuje Ron Perlman jako Hellboy. Film oparty jest na postaci z komiksu stworzonego przez Mike′a Mignolę, który zadebiutował w 1993 roku. W ostatnich dniach II wojny światowej naziści przywołują młodego demona w desperackiej próbie uniknięcia porażki. Alianci najeżdżają obóz i schwytają demona Hellboya. Demon dołącza do rządu USA, by walczyć ze złem. Jego przeznaczeniem jest zostać Bestią Apokalipsy. Hellboy ma nadprzyrodzoną siłę i nadprzyrodzone moce. Starzeje się powoli i szybko się goi. Jego przerośnięta prawa ręka, zwane "Ręką Zagłady", są odporne na ból, ale potrafią podnosić rzeczy tak małe jak muchy. Używa go jako broni. Inne bronie to święte relikwie i duży rewolwer zwany "Dobrym Samarytaninem", który wystrzeliwuje niestandardowe kule wykonane z czosnku, srebra i wody święconej. Hellboy II został wydany w 2008 roku.Hell-Fire Club (Klub Ognia Piekielnego)


Zakon satanistyczny założony w Anglii w XVIII wieku, bardziej w celu oburzających zachowań i zabaw seksualnych niż rzeczywistych satanistycznych rytuałów lub kultu. Oryginalny Hell-Fire Club został założony przez Lorda Whartona w celu "picia, hazardu i bluźnierstwa". Podobne kluby również były modne, głównie wśród arystokracji, takie jak Edinburgh Sweating Club, Dublin Blasters i Demoniacs. W 1721 roku królewska odezwa zabroniła ich, zmuszając do przejścia do podziemia. Najsłynniejszy Hell-Fire Club został założony przez Sir Francisa Dashwooda, który był właścicielem dużej posiadłości w West Wycombe w Buckinghamshire i poślubił bogatą wdowę. Dashwood połączył siły z Paulem Whiteheadem, aby zwiedzić erotyczne odkrycia archeologiczne w Europie, a także prywatne pokoje kardynałów w Watykanie. Zdobyli trochę GRIMOIRÓW z zaklęć i zaklęć i uznali, że byłoby ciekawie oddać się magicznej aktywności. Dashwood, Whitehead i ich przyjaciele zaczęli spotykać się w pubie George and Vulture w Cornhill. Jako swoje motto i filozofię ustanowili Fais Ce Que Voudras, "Czyń, co chcesz", które później stało się częścią "Prawa Thelemy" ALEISTERA CROWLEYA: "Czyń, co chcesz, będzie całym prawem". Grupa ta, znana najpierw w Tajnym Bractwie, a następnie jako "zakon Braci św. Franciszka z Wycombe", była pod silnym wpływem różokrzyżowców w swoich szatańskich zabawach. Zmienili swoje miejsce spotkań na bardziej demoniczne miejsce, Opactwo Medmenham, ruiny XII-wiecznego klasztoru cystersów na szczycie wzgórza. Dashwood wprowadził kilka dodatków do opactwa, w tym sztuczną gotycką wieżę, freski na ścianach i sufitach oraz zmysłowe posągi. Odrestaurował kościół opacki, zamieniając go na świetlicę z pogańskim ołtarzem. Dashwood i jego koledzy "mnisi" spędzali w opactwie średnio dwa dni w miesiącu. Każdy "mnich" miał własną celę, do której mógł zabierać kobiety. Statek wycieczkowy umożliwiał im wycieczki w górę i w dół Tamizy. "Mnisi" odprawiali również obrzędy w pobliskich jaskiniach. Jaskinie ciągnęły się do środka wzgórza. Trzysta stóp poniżej znajdowała się podziemna rzeka, którą Dashwood nazwał rzeką Styks. Jaskinie służyły jako pomieszczenia świątynne, z których wiele ozdobiono symbolami tantrycznymi. Podobno tajne przejście prowadziło do komnaty dziewczyny o pseudonimie św. Agnieszki, która pełniła funkcję dziewicy westalki. Był też labirynt. Autor Hugh Walpole był świadkiem jednego z ich satanistycznych obrzędów odprawianych potajemnie w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie w Rzymie, który opisał w swojej książce Memoirs of the Reign of King George III:

W Wielki Piątek każda osoba, która uczęszcza do Kaplicy Sykstyńskiej, przyjmuje małą plagę od opiekuna przy drzwiach. Kaplica jest słabo oświetlona, tylko trzy świece, które księdza gasi jedna po drugiej. Przy zdejmowaniu pierwszego pokutnicy zdejmują jedną część stroju. Przy następnej, jeszcze większej, i w ciemności, która następuje po zgaszeniu trzeciej świecy, "leżą" na własnych ramionach z jękami i lamentami. Sir Francis Dashwood, myśląc, że to tylko efekt sceniczny, wszedł wraz z innymi ubranymi w duży płaszcz stróża, skromnie odebrał swoją bicz od księdza i podszedł do końca kaplicy, gdzie w zapadłej ciemności wyciągnietym spod płaszcza biczem Anglika chłostano na prawo i lewo całkiem w dół kaplicy - kongregacja wykrzykująca "Il Diavolo! Il Diavolo!" - myśląc, że zło spadło na nich z zemstą. Konsekwencje mogłyby być poważne, gdyby Dashwood nie uciekł natychmiast z dominiów papieskich. Zakon Dashwooda trwało około 35 lat.Hemah


Anioł gniewu, furii i zniszczenia, który rządzi śmiercią zwierząt domowych. Według tradycji żydowskiej Hemah żyje w siódmym niebie; ma 500 parasangów i jest zrobiony z łańcuchów czarnego i czerwonego ognia. Parasang to perska jednostka miary używana do opisywania wymiarów niebios i odległości między nimi oraz wysokości aniołów. Jeden parasang to około 3,88 mili. W Zoharze Hemah jest jednym z trzech aniołów w Gehennie - wraz z Af i Maszit - którzy karzą tych, którzy grzeszą bałwochwalstwem, kazirodztwem i morderstwem. Hemah połyka Mojżesza z pomocą swojego brata anioła Af. Bóg interweniuje i zmusza go do ponownego wyplucia Mojżesza. Mojżesz następnie zabija Hemah.huli jing


W chińskiej tradycji DEMON, który jest złowrogim duchem powracających zmarłych. Huli jing wznosi się z grobu i przybiera postać uwodzicielskiej kobiety, uczonego lub starca. Uwodzi ofiary i wampiryzuje z ofiary siły życiowe podczas orgazmu. Kiedy ofiara zachoruje na gruźlicę, huli jing pozostawia ją innej ofierze. Kobieta huli jing szczególnie lubi uczonych za ich cnotliwość. Huli jing ma inne moce i zdolności, które sprawiają, że jest jednym z najbardziej przerażających demonów w chińskiej tradycji. Może zmienić się w martwych ludzi, nawiedzać miejsca i przerażać żywych. Może przybrać wygląd żywych ludzi. Może transportować ludzi w powietrzu i umożliwiać im przechodzenie przez ściany i zamknięte okna. Huli jing jest niewidoczny w ciągu dnia, ale często można go zobaczyć w nocy, zwłaszcza czai się na dachach domów. Huli jing odpowiada za formę opętania, która doprowadza człowieka do szaleństwa. Jeśli szaleństwo dotyka całe pokolenia rodziny, oznacza to, że przodek raz zranił huli jing. Huli jing jest tak przerażający, że traktuje się go z wielkim szacunkiem; przede wszystkim należy bardzo uważać, aby nigdy nikogo nie skrzywdzić. Jeśli jednak odetnie się ogon, który ma w sobie moc, opuści dom i nigdy nie wróci. Jednym ze środków na huli jing jest spalenie zaklęć zapisanych na papierze i zmieszanie popiołu z herbatą do picia. Jeśli żeńskiemu huli jing można podać wystarczającą ilość wina, by się upić, powróci do swojej prawdziwej postaci i zniknie.Hutriel


Anioł kary, który mieszka w piątym obozie PIEKŁA i pomaga ukarać 10 narodów. Imię Hutriel oznacza "rózga Boża". Hutriel jest czasem utożsamiany z OnielemHydriel


DEMON i wędrowny książę powietrza. Hydriel ma pod sobą 100 wielkich książąt i 200 pomniejszych książąt oraz ich służących. Każdy z 12 głównych książąt ma po 1320 służących. Wszystkie demony muszą zostać przywołane zgodnie z ich odpowiednią godziną planetarną. Kiedy się pojawiają, każdy ma postać WĘŻA z głową i twarzą dziewicy. W przeciwieństwie do duchów BURIEL są uprzejmi i posłuszni. Wolą przebywać w pobliżu wody i wilgotnych miejsc. 12 głównych książąt Hydriel to Mortoliel, Chamoriel, Pelariel, Musuziel, Lameniel, Barchiel, Samiel, Dusiriel, Camiel, Arbiel, Luciel i Chariel.Hyslop, James Hervey (1854-1920)


Amerykański filozof, psycholog, pedagog i profesor etyki, którego zainteresowanie przetrwaniem po śmierci skłoniło go do przeprowadzenia jednych z najdoskonalszych badań OPĘTANIA i OBSESJI. James Hervey Hyslop urodził się 18 sierpnia 1854 roku u pobożnych prezbiterianów w Xenia w stanie Ohio. Jego rodzice oczekiwali, że zostanie pastorem, ale zamiast tego studiował filozofię i rodzącą się psychologię, otrzymując tytuł licencjata sztuki w 1877 roku w Wooster College w Wooster w stanie Ohio. Pomimo swojego religijnego wychowania Hyslop już w college′u wyznał sceptycyzm co do boskości Chrystusa i po kilku studiach postanowił odrzucić Nowy Testament. Po ukończeniu studiów Hyslop zapisał się na Uniwersytet w Lipsku w Niemczech, aby studiować pod kierunkiem Wilhelma Wundta, który założył pierwsze formalne laboratorium psychologiczne w 1879 roku. W Lipsku poznał swoją przyszłą żonę, Mary F. Hall, studentkę muzyki z Filadelfii. Hyslop wrócił do Stanów Zjednoczonych dwa lata później, ucząc najpierw na Uniwersytecie Lake Forest pod Chicago, a następnie w Smith College w Northampton w stanie Massachusetts. Kontynuował własną edukację na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Baltimore, uzyskując w 1887 roku doktorat z psychologii i opublikował kilka książek o logice, etyce, edukacji i filozofii. Od 1889 do 1902 był profesorem logiki i etyki na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Jak to było typowe dla innych wykształconych mężczyzn tamtego okresu, Hyslop wykazywał eklektyczne gusta, eksplorując także geologię i biologię. Nie wiedział nic o medium do 1886 roku, kiedy jego uwagę przykuł artykuł o telepatii w Nation. Artykuł dotyczył młodego chłopca, który podobno widział zjawę swojego ojca i jego zaprzęgu koni przechodzących nad brzegiem do strumienia oddalonego o około 25 mil. Hyslop podejrzewał, że historia była "jakąś iluzją pamięci lub błędem w ocenie faktów". Napisał do autora artykułu i otrzymał odpowiedzi na jego pytania, które przekonały go, że fenomen może być autentyczny. W Columbia Hyslop, poprzez swoich kolegów, zapoznał się z Towarzystwem Badań Psychicznych (SPR) w Anglii i Amerykańskim Towarzystwem Badań Psychicznych (ASPR) (założonym odpowiednio w 1882 i 1885 r.) oraz z badaniami dotyczącymi brytyjskiego medium Leonora Piper prowadzone przez Richarda Hodgsona. W 1888 rozpoczął serię posiedzeń z Piper. Początkowo sceptyczny, był zdumiony, gdy Piper zaczęła przekazywać osobiste wiadomości od jego zmarłego ojca i różnych krewnych. Przed dwunastym posiedzeniem był przekonany, że porozumiewał się z duchami swojej rodziny. W 1889 r. ASPR stał się oddziałem SPR z potrzeb finansowych i pozostał nim aż do śmierci Hodgsona w 1905 r. W 1906 r. ASPR zreorganizował się jako niezależna organizacja, a Hyslop został jego prezesem, stanowisko, które zajmował aż do śmierci w 1920 roku. Najbardziej znaną sprawą Hyslopa była OBSESJA THOMPSONA/GIFFORDA w 1907 roku, w której metalowiec Frederic L. Thompson twierdził, że został przejęty przez zmarłego malarza R. Swaina Gifforda. Po sprawie Thompsona/Gifforda Hyslop nadal intensywnie współpracował z różnymi mediami, głównie z Minnie Soule, i kierował działalnością ASPR. Pisał także wszystkie gazety towarzystwa, artykuły z czasopism i czasopism. Hyslop zafascynował casework. Zbadał historię S. Henry′ego, woźnicy z New Jersey, dręczonego śmiercią żony i coraz bardziej przerażającymi przeżyciami psychicznymi. Henry opisał uczucie dziwnego płynu w żołądku, który zmusił go do oddychania w określony sposób, a następnie podniósł się do mózgu i sprawił, że oszalał. Napisał również, że czuł, że może opuścić swoje ciało przez otwór z tyłu głowy. Hyslop nie rozpoznał objawów Henry′ego jako objawów kundalini i doświadczeń poza ciałem. W 1908 roku, prawie dwa lata po tym, jak Hyslop spotkał go po raz pierwszy, Henry cierpiał na urojenia i oszalał. Hyslop zabrał Henry′ego do ASPR w Nowym Jorku, gdzie zahipnotyzował go i próbował zachęcić, by zapomniał o swoich kłopotach. Proste leczenie zadziałało. Nigdy wcześniej nie konfrontując się z doświadczeniami poza ciałem, Hyslop przypisywał problemy Henry′emu opętaniu przez ducha. W 1909 Hyslop poznała Ettę De Camp, medium mieszkające w Nowym Jorku, które od dzieciństwa w Ohio było medium. Była redaktorem i korektorem magazynu Broadway, który nigdy nie pisał niczego poza listami do 1908 roku. Po przeczytaniu o komunikacji duchowej otrzymywanej przez W.T. Steada za pomocą pisma automatycznego, De Camp postanowiła spróbować. Zgłosiła mrowienie w ramieniu, jak porażenie prądem, a po dwóch lub trzech dni zaczęły wystepować obficie. De Camp doświadczała w tym czasie strasznych bólów głowy i uszu, zwykle, gdy próbowała opierać się pisaniu. Odnalazła pewną ulgę w transie, ale nie chciała stracić świadomej kontroli. Skrypty nie miały dla niej sensu i poskarżyła się duchom, że jeśli nie potrafią dobrze pisać, powinny zabrać do niej kogoś, kto potrafi. Od tego momentu scenariusze stały się bardziej spójne. Jej pierwszym komunikatorem był odważny Hindus, który poinformował, że usłyszał od zmarłego człowieka, pisarza, który chciał, aby ktoś dokończył opowiadania, które zostawił po śmierci. Wkrótce jej ołówek napisał, że duch Franka R. Stocktona przybył i chce się porozumieć. Poczuła silny ból, ale gdy Stockton przejął nad nią kontrolę, ból ustąpił. De Camp zaczęła pisać opowiadania w stylu Stockton i pokazała je swojemu pracodawcy, George′owi Duystersowi, który przedstawił ją Hyslopowi. Stockton był popularny pod koniec XIX wieku, pisząc kapryśne historie dla dzieci. Jego najsłynniejsza "Dama lub tygrys" jest nadal popularna. Miał charakterystyczny styl, pełen humoru, cynizmu i dziwacznych sytuacji. Duysters pokazał niektóre transkrypcje De Campa redaktorowi zmarłego autora w Harper′s, który uznał je za całkiem prawdziwe. De Camp również zaczęła słyszeć swojego zmarłego ojca. De Camp nadal pisała w stylu Stockton, a Hyslop stracił z nią kontakt w latach 1910-1912, kiedy badał inne sprawy. W 1912 roku De Camp był bliski całkowitego załamania, a Hyslop zgodził się uczestniczyć w posiedzeniach, które ostatecznie ujawniły obecność Stocktona. Podczas serii seansów z Soule, zarówno Stockton, jak i niedawno zmarli Duysters ujawnili się, ponownie udowadniając Hyslopowi prawdziwość opętania i przetrwania ducha. De Camp pisała o swoich doświadczeniach w Powrocie Franka R. Stocktona w 1913 roku, w tym wszystkie transkrybowane historie Stocktona. Po początkowym rozgłosie, De Camp później wyszłą za mąż i ustalił życie prywatne, nie słysząc więcej o Stocktonie. Trzeci przypadek dotyczył kobiety zidentyfikowanej jako Ida Ritchie, tak naprawdę Ida Marie Rogers. Rogers twierdziła, że otrzymuje wiadomości od wspaniałej śpiewaczki operowej Emmy Abbott, która zmarła w 1891 roku. Kiedy skontaktowała się z Hyslopem, Rogers powiedział, że Emma Abbott, jej matka, i nieżyjący już William James, filozof i psycholog z Harvardu oraz przyjaciel Hyslopa, rozmawiali z nią za pomocą pisma automatycznego. Ponownie podczas spotkań z Soule, Hyslop skontaktował się z matką Abbott i Rogersa. Ich komunikacja wskazywała na wielkie wysiłki duchów, aby pomóc w karierze wokalnej Rogers, ale nigdy nie została wielką gwiazdą. Ostatnim poważnym przypadkiem Hyslopa była OBSESJA DORIS FISCHER, rozpoczęta w 1914 roku. Hyslop podobno wierzył, że jego zdrowie zostało zagrożone w 1919 przez ducha, którego próbował egzorcyzmować podczas sesji w Bostonie z Soule, i był chory przez kilka miesięcy. Wierzył mocno, że istnienie duchów bezcielesnych zostało udowodnione naukowo i odrzucał tych, którzy się nie zgadzali. Hyslop doznał udaru pod koniec 1919 r. i zmarł 17 czerwca 1920 r.